Instock
| Weight | 25.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 50 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Telecom Cabinets |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Operating Voltage | 220V AC / 48V DC |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Warranty | More than 5 years |
| Dimension(L*W*H) | L483*D200*H783 ( With flange ) |
| Key Selling Points | Energy saving |
| Airflow | 500m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Bearing, Pump, Engine, Gearbox |
| Weight (KG) | 34 KG |
| Product name | Industrial Portable Evaporative Air Cooler |
| Cooling capacity | 300W–5000W |
| Function | Cooling Ventilation |
| Name | Wall Door Cabinet Air Cooler |
| Keyword | Air Cooler Remote Control |
| Fan type | AC Fan /DC Fan |
| Usage | Economical Industrial Air Cooler |
| Feature | Sufficient Cooling |
| Voltage | 48V DC / 220V AC Optional |
| Condition | New |
Instock
There are no reviews yet.