Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 48 × 36 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Battery, Electric, Vehicle Power Supply |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 100V-240V |
| Power (W) | 1w, 280W |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, IGFREE |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | C01 |
| COP | 2 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 285*230*460mm |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Operating Language | English |
| Timer | Yes |
| Application | Car, Garage, RV, Household |
| Remote Control | Yes |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | PORTABLE |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | Laser Printing, UV printing |
| Rated Voltage | 100V-240V |
| Refrigerating Power | 280W |
| Refrigeration | 750W |
| Cooling And Heating Mode | Single Cooling Type |
| Refrigerant | R290/90g |
| Intelligent Type | Voice Control, Bluetooth |
| Net Weight Of Product | 12KG |
| The Fuselage Size | 285*230*460mm |
| Color | Customization |
| Applicaton | Camping Outdoors |
Instock
There are no reviews yet.