Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 1015 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, OEM |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | China |
| Model Number | PAC-151 |
| Capacity (btu) | 9000 |
| COP | / |
| EER | 2.6 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Application | Hotel, Household |
| Remote Control | Yes |
| Color | White |
| Refrigerant | R410 |
| Air Flow Volume | 330m3/h |
| Noise Level (in door) | 40 dB(A) |
| Noise Level (out door) | 50 dB(A) |
| Net Dimension | 360*370*750 |
| Packing Dimension | 400*538*880 |
| Weight | 24.2/27 kg |
| Name | Home Using 12000btu Fast Cooling Portable Air Conditioner Algeria |
| Certification | CB, SASO |
Instock
There are no reviews yet.