Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 88 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220-240;110-120 |
| Power (W) | 1w, 575(5000btu)–1100W(10000btu) |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, Customer customization |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | 2020 |
| Capacity (btu) | 5000-10000 |
| COP | / |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 330*280*700 mm |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Energy Efficiency Rating | Class A |
| Operating Language | English, German, French, Dutch, Spanish |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Outdoor, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 270 m³ /h |
| App-Controlled | NO |
| Featured Function | Self-diagnose capability;water-full safety alarm |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| COOLING CAPICITY | 5000btu-10000btu |
| NOISE LEVEL | ≤53dB(A) |
| REFRIGERANT | R290/R410A |
| NET WEIGHT | 18KGs(5000btu) – 22KGs(10000btu) |
| GROSS WEIGHT | 20KGs(5000btu) – 24KGs(8000btu) |
| PRODUCT SIZE | 330*280*700 mm |
| PACKAGE SIZE | 373*318*880 mm |
| MOQ | 440 |
| CONTROL | Using panel or remote control or wifi control(optional) |
| Loading Qty. (pcs) | 20'FCL: 220;40'FCL: 444;40'HQFCL: 680 |
Instock
There are no reviews yet.