Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 38.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68 × 68 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Hotels |
| Type | Fan Coil Unit |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Operating Voltage | 230 VAC |
| Mounting | Ceiling Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 68*68*25 |
| Key Selling Points | Competitive Price |
| Airflow | 4500m³/h, 360-2380m3/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | / |
| Weight (KG) | 22 KG |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product name | ceiling mounted cassette type air conditioner Ceiling Air Conditioner |
| Color | White |
| Material | ABS Plastic |
| Noise | 37-56dB(A) |
| Cooling capacity | 2.35-14kw |
| Heating capacity | 3.88-23.7kw |
| Condition | New |
Instock
There are no reviews yet.