Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 48 × 97 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220V/380V/460V/Customizable |
| Power (W) | 1w, 780 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Henan, China |
| Model Number | SX-2022 |
| Capacity (btu) | 7000-10000 |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year, 12 Months |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Garage, RV, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 320cbm/h |
| App-Controlled | Customizable |
| Featured Function | WIFI; APP; Remote Control;24H Timer |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | Air Conditioners |
| Function | Cooling Air |
| Cooling capacity | 7000BTU |
| Compressor | Famous Brand Rotary Compressor |
| Compressor type | Inverter Rotary |
| Feature | Compact |
| Color | White |
| Noise | 36~52dB(A) |
| MOQ | 2PC |
Instock
There are no reviews yet.