Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cable Length | 2m |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Min. temperature | 100 °C |
| Max. temperature | 210 °C |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Voltage | 100-110 V |
| Certification | ce, CE |
| Model Number | LY-B509 |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | XITANG |
| Origin | Mainland China |
| Power supply mode | wired (AC) |
| Color | Black Gold |
| Applicable hair types | all hair types |
| Rated power | 1000 |
| Best styling time | 3-5 minutes |
| Shell process | spray coating |
| Thermal conductor diameter | 21mm-30mm |
| Rated voltage | 110 |
| Additional function | Negative ion hair care |
| Thermal conductor material | ceramic coating |
Instock
There are no reviews yet.