Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 45 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Max. temperature | 220 °C |
| Thermostat Adjustment Segments | 15 |
| Voltage | 210-240V |
| Certification | ce, RoHs, RoHS, FCC, CE |
| Model Number | HT01 |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| brand | Global British |
| item number | HT01 |
| Whether it is a patented source of goods | No |
| Product Category | Straight curling comb |
| Power supply method | Wired (alternating current) |
| color | Rose powder, space gray, sapphire blue |
| Applicable hair quality | Any hair type |
| Temperature control adjustment | 15 paragraphs |
| rated power | 1599 |
| Best time to style | Ten Minutes |
| Main downstream platforms | eBay, Amazon, wish, AliExpress, Indie, LAZADA, other |
| Licensable private label | Yes |
| after-sales services | Store three guarantees |
| Heat conductor diameter | More than 31mm |
| rated voltage | 220 |
| Additional features | wet and dry |
| Heat conductor material | Titanium tourmaline coating |
| Main sales areas | Africa, Korea, Europe, Northeast Asia, Middle East, Latin America |
Instock
There are no reviews yet.