Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 20 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Min. temperature | 180 °C |
| Max. temperature | 240 °C |
| Thermostat Adjustment Segments | 25 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, UL, RoHS, FCC, CE |
| Model Number | hs05 |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Product category | Dry-roll-straight three-in-one |
| Power supply method | Wired (AC power) |
| Suitable for hair type | Sofa is thin, soft, collapsed, hard, soft, and other materials |
| Temperature control calibration | 25 segments |
| rated power | 1300W |
| Best styling time | 8 minutes |
| Shell process | spray coating |
| Diameter of the heat conductor | 21mm-30mm |
| Thermal conductor material | ceramics |
Instock
There are no reviews yet.