Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 17 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Min. temperature | 80 °C |
| Max. temperature | 230°C |
| Thermostat Adjustment Segments | 30 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | FCC, RoHS, KC, FCC, CE, CCC |
| Model Number | Fully Automatic Curling Comb |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Brand Name | FREELY DEER |
| Origin | Mainland China |
| Type | Electric Professional Negative Ion Hair Brush Fully Automatic Curling Comb |
| Function | with Lcd Temperature Display Hair Curling Tool Brush |
| Name | Automatic Hair Curler |
| Rated Voltage | 110V – 240V |
| Rated Frequency | 50Hz – 60Hz |
| Rated Power | 45W |
| Product Size | 32cm * 6cm * 6cm |
| Button | LED display, Direction control, timing options, power, temperature |
| Feature 1 | Light And Not Tiring |
| Feature 2 | Styling Care Two In One |
| Feature 3 | 32mm Lazy Large Roll, One Click Large Volume |
| Feature 4 | Plus Extended Curling Iron |
| Feature 5 | 13 Heating Levels |
| Feature 6 | Fully Automatic Hair Curling |
| Feature 7 | 30 Seconds Quick Heat |
Instock
There are no reviews yet.