Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 7 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cable Length | Wireless |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Min. temperature | Less Than 80 °C |
| Max. temperature | 160 °C |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | KC, UL, RoHS, KC, FCC, CE |
| Model Number | Hair Growth Massage Comb |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Brand Name | FREELY DEER |
| Origin | Mainland China |
| Feature | Premium gift box packaging, the most suitable gift to give to others |
| Type | Electric 625nm Light Energy Hair Growth Massage Comb High Elasticity Comb |
| Function | High Elasticity Comb Teeth Multi Functional All In One Straightener Comb |
| Charging Voltage | 5V |
| Working Voltage | 3.7V |
| Product Size | 205 * 58 * 45 mm |
| Charging Time | About 1 Hour |
| Weight | 144.5g |
| Package List | Hair massage comb, Comb tooth holder, magnetic charging wire, instructions |
| Feature 1 | 625nm Light energy hair comb, Awaken scalp energy |
| Feature 2 | High elasticity comb teeth, Removable cleaning |
| Feature 3 | Fit to the head shape, soft to grip hair |
| Feature 4 | Vibration massage, intelligent reminder |
| Feature 5 | 3 modes can be adjusted freely, with low, medium, and high gears |
Instock
There are no reviews yet.