Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Certification | RoHs, FCC, CE |
| brand | white card |
| item number | Hair straightener |
| Handle fold | non-collapsible |
| noise | 50-60dB |
| color | Tibetan bronze, silver copper, cherry blossom pink. |
| Model | HS06 |
| rated power | 1500 |
| heating wire | spiral wire |
| motor | DC motor |
| Shell material | ABS + nylon + piano paint |
| Motor type | Brushless motor |
| Temperature regulation | Cold/hot air gear |
| Additional features | Negative ions, alternating hot and cold air |
| wind speed gear | 3rd gear |
Instock
There are no reviews yet.