Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 25 × 20 cm |
| Min. temperature | 80 °C |
| Max. temperature | 240 °C |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, UL, RoHS, FCC, CE |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| noises | 60-70dB (inclusive) |
| color | Prusland |
| Motor type | Brushless motor |
| Rated voltage | 220 |
| Additional features | Negative ion, high-speed, cold air, constant temperature hair care |
| Wind nozzle style | Collector nozzle |
| overheating protection | Yes |
| Handle folding | Non foldable |
| Rated power | 1600 |
| Heating filament | Corrugated filament |
| electrical machinery | DC motors |
| Shell material | PA/PC |
| There are authorized self owned brands | be |
| Temperature regulation | Hot/cold air setting |
| Wind speed gear | 6th gear |
Instock
There are no reviews yet.