Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Razor type | Mesh |
| Material | Abs |
| Model Number | RSM-1699 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 2H |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Time to market | 2020 |
| Usage Time | 120Mins |
| Use | Face |
| Feature | Twin Blade, Hair remover for shaving man |
| Power Type | Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | PRITECH |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver |
| Certification | CE |
| Place | Barbedor, home&travel use |
| Speed | 6500/7000/7500RPM. |
| LCD Display | Support |
| Feature2 | Electric razor for beard |
| Feature 3 | Foil shaver |
Instock
There are no reviews yet.