Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Razor type | ROTARY |
| Material | ABS |
| Model Number | P93348 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 85Mins |
| Use | Face |
| Feature | Five Blade, Body Waterproof |
| Power Type | Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | mubittu |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver, Electric Shaver |
| Certification | CE, RoHS |
| INPUT | 5V(USB) |
| OUTPUT | 2.4V(5W) |
| Color | Black |
| working time | 90Mins Shaving Time |
| charging time | Fast 2h Charging Time |
| limit combs | Wireless charging, 3, 6, 9, 12mm |
| Feature1 | EASY TO CLEAN |
| Feature2 | Whole Body Waterproof & Washable |
| Beard Hair Trimmer | Wet Dry Head Electric Razor |
| Electric Shaver For Men | Rechargeable Bald Shaving Machine |
| Nose hair trimmer | 5 in1 Multi Grooming kit |
| LED display | 7D Electric Head Shave |
| 5 in 1 Bald Head Shaver For Men | 6D Floating Men Electric Shaver |
| Digital display | LED Display USB Rechargeable |
Instock
There are no reviews yet.