Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Automatic power selection based on bristle density, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Razor type | Mesh |
| Size | standard electric razor |
| Material | IPX7 waterproof material |
| Model Number | XIAOMI MIJIA S301 electric shaver |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 1.5h |
| With trimming device | No |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 85Mins |
| Use | Face |
| Feature | Triple Blade |
| Power Type | Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | MIJIA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver |
| Certification | CE |
| Tag 1 | Rechargeable Electric Razors for Men |
| Tag 2 | Portable Electric Beard Trimmer |
| Tag 3 | Men's Electric Beard Shaver |
| Tag 4 | Best gift for family boyfriend |
Instock
There are no reviews yet.