Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | floating head, Dry shaving, Charging indication |
| Nozzle type | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Razor type | ROTARY |
| Size | 183x107x68mm |
| Material | ABS |
| Model Number | FK-107 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| With trimming device | No |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 60Mins |
| Use | Face |
| Feature | Triple Blade |
| Power Type | Battery |
| Gender | Male |
| Brand Name | kensen |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Electric Shaver |
| Name | Kensen S2 Electric Shaver |
| Working voltage | 3.7V |
| Battery capacity | 500mAh |
| Blade material | 420J2 |
| Waterproof | IPX5 |
| Weight | 150g |
| Feature 01 | electric foil shaver for men rechargeable |
| Feature 02 | Magnetic shaver trimmer for man |
| Feature 03 | beard trimmer for men waterproof |
| Feature 04 | shaving machine for men |
| Feature 05 | men's electric shaver/Electric shaver for men |
| Feature 06 | shaving machine for men |
| Feature 07 | men's barber equipment |
| Feature 08 | razor men's machine/floating shaver |
Instock
There are no reviews yet.