Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Razor type | ROTARY |
| Size | 6.5 x 6.5 x 4cm |
| Material | Metal + ABS |
| Model Number | A309 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 2H |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Time to market | 2020 |
| Usage Time | 60Mins |
| Use | Face |
| Feature | Five Blade |
| Power Type | Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | mubittu |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Electric Shaver, Electric Shaver Head |
| Color | Black |
| Feature 1 | 7 Cutter |
| Feature 2 | Waterproof |
| Feature 3 | Stainless Stee |
| Feature 4 | Double Loop Knife Net |
| Feature 5 | Replacement Shaver Head |
| Feature 6 | 7 Cutter Floating Head |
| Feature 7 | Stainless Steel Razor Blade |
Instock
There are no reviews yet.