Instock
| Weight | 0.729 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Razor type | Mesh |
| Size | 107*58*80mm |
| Material | PC+ABS+POM, PC+ABS+POM |
| Model Number | JK-5588 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 1.5h |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 50Mins |
| Use | Face |
| Feature | Five Blade |
| Power Type | Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | kensen |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver |
| Certification | CE, FCC, RoHS, UL, KC |
| Name | Kensen 5 in 1 Electric Shaver |
| Working voltage | 5V/1A |
| Power | 5W |
| Battery capacity | 700mAh |
| Waterproof | IPX6 |
| Product weight | 155g |
| Feature 01 | head shaver for bald men |
| Feature 02 | electric shaver for men rechargeable |
| Feature 03 | 7d floating head shaver/electric shaver set |
| Feature 04 | electric shaver 7d floating cutter head |
| Feature 05 | head shaver hair trimmer waterproof |
| Feature 06 | electric head shaver replacement blade |
Instock
There are no reviews yet.