Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Blade Material | aluminum |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Washing knives under water, Charging indication |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Razor type | ROTARY |
| Size | Electric shaver, 145*43 |
| Material | plastic, ABS + Stainless Steel |
| Model Number | BS002, SOEYE Electric shaver |
| Voltage | Global Universal(100-240V), 5V |
| Charging Time | 1h |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing, Whole body washing |
| Time to market | 2020 |
| Usage Time | 85Mins |
| Use | Face |
| Feature | Triple Blade |
| Power Type | Rechargeable, USB Rechargeable |
| Gender | Male |
| Brand Name | SOEYE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver, Electric Shaver |
| Certification | CE |
| Power (W) | 5W |
| Features | 3 Floating Head |
| Protection level | IPX7 waterproof |
| Feature 1 | LCD Display |
| Feature 2 | Overcharge protection |
| Feature 3 | Anti-misstart |
| Feature 4 | Rechargeable Electric Shaver |
Instock
There are no reviews yet.