Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | Titanium |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For the head |
| Size | 100~240V |
| Material | ABS+Stainless Steel |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | BRDCLIP, BRDCLIP |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| BRDCLIP Model | J10 |
| Battery | 2000mAh |
| Motor | 7200RPM high speed brushless motor |
| Feature | 2.5 hours full charge for 180 mins use |
| Feature 2 | Lithium battery 2000mAh |
Instock
There are no reviews yet.