Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | Titanium |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | less than 5 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Brand Name | BRDCLIP |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL, CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Power Supply | USB |
| Working Time | 210 Minutes |
| Battery | 2500 mAh Li-ion battery |
| Product Material | Aluminum alloy |
| Clean Method | Dry Brush |
| Input | DC 5V 1A |
| Power | 10W |
| Feature 1 | hair Trimmer for men |
| Feature 2 | hair Trimmer |
| Feature 3 | rechargeable hair clipper |
| Feature 5 | hair cutting machine |
| Feature 6 | electric hair clipper |
| Feature 7 | hair trimmer machine |
| Feature 8 | barber hair clipper |
| Feature 9 | haircut machine |
Instock
There are no reviews yet.