Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | 11 – 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For beard and mustache, For body, For the head |
| Size | Set |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Brand name | CODOS |
| Model | CHC-618 |
| Hair Clippers for men | hair clipper |
| hair clipper professonal | hair cutter machine |
| cordless hair clipper | mens clipper |
Instock
There are no reviews yet.