Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | vibratory |
| Battery Life | 51 – 90 minutes |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water |
| Maximum cutting length | less than 5 mm |
| Minimum cutting length | 0.5 – 1 mm |
| Length adjustment method | Telescopic nozzle |
| Purpose | For body |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | Philips |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair trimmer |
| Model | BG7030 |
| Color | Black |
| Battery technology | Lithium-ion (Li-Ion) batteries |
| charging time | 1 hour |
| Usage time | 6 hour |
| Automatic voltage | 100-240 V |
Instock
There are no reviews yet.