Instock
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Power type | Battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, floating head, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | 5 – 10 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Knob turn |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For the bikini area, For beard and mustache, For body |
| Size | 178*32*38mm Appr. |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | kensen |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Name | KENSEN S15 Body Trimmer Grooming Kit |
| Model number | JK-889 |
| Weight | 120g Appr. |
| Waterproof | IPX6 |
| Battery life | 100 minutes Appr. |
| Charging time | 90 minutes Appr. |
| Voltage | 3.7V |
| Charging cable | Type-C |
| Feature 01 | electric shaver rechargeable |
| Feature 02 | electric shaver pubic hair for men |
| Feature 03 | body hair shaving machine |
| Feature 04 | body hair trimmer for men |
| Feature 05 | electric shavers for men powerful |
| Feature 06 | body shaver for men full body |
| Feature 07 | 2 in 1 hair remover and facial professional |
| Feature 08 | shaver for men private area |
| Feature 09 | T Trimmers for Barber/hair cutting machine |
| Feature 10 | electric shaver waterproof |
Instock
There are no reviews yet.