Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | floating head, Washing knives under water, Charging indication |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Purpose | For the bikini area, For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Size | 9x5x2cm |
| Material | ABS & Leather |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce, UL(纺织品), GS(消费电子) |
| Brand Name | Kemei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL, GS, CE, CCC |
| Item Type | hair trimmer |
| Model | KM-2024 |
| Power Supply | USB |
| Working time | 45 Minutes |
| Charging time | 8 Hours |
| Battery | 800 mAh Li-ion battery |
| Product Material | ABS & Leather |
| Clean Method | IPX 4 Waterproof |
| Power | 3W |
| Package Size | 9x5x2cm |
| Product Weight | 320g |
| Cutting length | 0mm |
| Warranty | 1 Year |
| Feature 1 | shaver for men |
| Feature 2 | beard trimmer |
| Feature 3 | razors for shaving men |
| Feature 4 | razors for men |
| Feature 5 | beard shaver |
| Feature 6 | shaving machine for men |
| Feature 7 | electric razor |
| Feature 8 | electric shavers |
| Feature 9 | Electric shaver for men |
Instock
There are no reviews yet.