Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | 51 – 90 minutes |
| Power type | Mains operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, fast charging, Charging indication |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Purpose | For nose and ears, For beard and mustache, For body, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Item Type | hair trimmer |
| Dropshipping | Yes |
Instock
There are no reviews yet.