Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Battery Life | 51 – 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, Charging indication |
| Maximum cutting length | less than 5 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For nose and ears, For the bikini area, For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Brand Name | LANMODA |
| Item Type | hair trimmer |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CCC |
| Name | Baby Hair Clipper |
| Name2 | Baby hair cutter |
Instock
There are no reviews yet.