Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.73 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 21 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | vibratory |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Automatic cleaning, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | 11 – 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | metal |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.