Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brdclip Model | FA1C |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For beard and mustache, For the head |
| Size | 7500RPM |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Brand Name | BRDCLIP |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CCC |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.