Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | 5 – 10 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For the bikini area, For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce, UL(纺织品), GS(消费电子) |
| Brand Name | Kemei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL, GS, CE, CCC |
| Item Type | hair trimmer |
| Power | 10W |
| Battery | 2500mAh lithium battery |
| attachment combs | 1-1/2, 1/2, 3, 6, 9, 12mm |
| Charger | USB Charger |
| Charging time | 3 hours |
| Usage time | 90 minutes |
Instock
There are no reviews yet.