Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | aluminum |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | Washing knives under water, fast charging, Charging indication, floating head, dry haircut, wet haircut |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For nose and ears, For beard and mustache, For eyebrows, For body, For the head |
| Material | Metal and ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | MIJIA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, UL |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.