Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.319 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | vibratory |
| Battery Life | 51 – 90 minutes |
| Function | fast charging, Electric length adjustment, Charging indication |
| Maximum cutting length | 11 – 20 mm |
| Minimum cutting length | 0.5 – 1 mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Purpose | For body, For the bikini area, For beard and mustache, For the head |
| Material | ABS+ceramic |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | VKTECH |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.