Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains operation |
| Function | Electric length adjustment, wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | 11 – 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For nose and ears, For the bikini area, For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Dropshipping | Yes |
| Color | Silver |
| Head Shaver for Men | 7D Upgraded Shaver |
| 6-in-1 Head Shaver | Shaver for Bald Men |
| Waterproof Shaver | Wet/Dry Shaver |
| Razor Beard | Grooming Kit for Men |
| Cordless Rechargeable Shaver | Shaver for Men |
Instock
There are no reviews yet.