Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | 51 – 90 minutes |
| Power type | Battery operation |
| Function | Electric length adjustment, wet haircut, dry haircut, Automatic power selection based on bristle density, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Minimum cutting length | 0.5 – 1 mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For the bikini area, For beard and mustache, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Brand Name | sejoy |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.