Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 24 × 18 cm |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Warning | Not to eat |
| Model Number | 13004 |
| Theme | Fantasy & Sci-Fi |
| Certification | ce, CE |
| Brand Name | pankeda, PANKEDA |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Gender | Unisex |
| Type | Block Set |
| Block Size | Small building block |
| Main control module | intelligent building blocks 3.2 module |
| Body battery | Includes 3.7V 400mAh lithium battery pack |
| Motor | High performance motor |
| Remote control | Bluetooth + 2.4g technology remote control |
| Charging way | USB circular charging interface |
| Charging time | about 90min |
| Travel time | about 40min |
| Note | the remote control handle uses AAA2 / section |
| Function | Forward, backward, left, right, mobile APP control |
Instock
There are no reviews yet.