Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 16 × 6 cm |
| Time to market | Apr-14 |
| Use | Household |
| Size | Heated dryer kit 28.2*15.3*6CM |
| Material | Hair Dryer ABS |
| Model Number | Hair Dryer WT-614 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Diffusion Air Nozzle |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | US |
| Function | Thermostatic |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| power | 1200W |
| item name | hot air brush |
| Hair Dryers | hair brush straightener |
| Comb | hair dryer curler |
| Blow Dryer | one-step hair dryer & volumizer styler |
| Brush | Hair Straightener |
| Hot Air Brush | Curling Brush |
| Heating comb | Hot comb |
Instock
There are no reviews yet.