Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.347 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 19 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Use | Travel |
| Size | 6x12cm/2.36×4.72inch |
| Material | Plastic & metal, Plastic & metal, Plastic & metal |
| Model Number | – |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage), 12V, 12V, 12V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | none, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | No nozzle |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | CN |
| Function | Hot/cold air |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | GBTW |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Power | 216W, 216W |
| Power Supply Current | 20A, no hot air if less than 20A., 20A, no hot air if less than 20A. |
Instock
There are no reviews yet.