Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Number of heating modes | 1 |
| Use | Professional |
| Material | ABS |
| Model Number | 430 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Temperature control, diffuser |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Professional 5 in1 FlexStyle Hair Dryer, Negative Ion, Foldable, Powerful Blow Dryer Brush & Multi-Styler, Hair Curlers, Styling Tools, Hair Strightener |
Instock
There are no reviews yet.