Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 31 × 16 cm |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Use | Professional |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2000W |
| Plug standard | CN |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity1 | Powerful Hair Dryer |
| Peculiarity2 | 4000W Strong Wind |
| Peculiarity3 | Professional Electric Blower |
| Peculiarity4 | Hairdressing |
| Peculiarity5 | Hot/cold Air Hairdryer |
| Peculiarity6 | Salon Tool |
| Peculiarity7 | Negative Ions |
Instock
There are no reviews yet.