Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 12 cm |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Professional |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Infrared |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1400W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
Instock
There are no reviews yet.