Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.616 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Other Battery |
| Brand Name | RtopR |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Product Dimension | Approx. 38x9x15cm/14.96×3.54×5.91inch |
| Power Supply | Rechargeable Liion Battery 3.7V 500mAh |
| Remote Control Power Supply | 2xAA Batteries(NOT included) |
| Charging Time | 100 minutes |
| Battery Duration | approx. 30 minutes |
| Material | ABS, Electronic Components |
| Remote Control Distance | around 25 Meters |
| Main Function | Forward, Backward, turn left, turn right, rotate |
Instock
There are no reviews yet.