Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Material | ABS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | 6 in 1 Folding Hair Dryer, Negative Ions Hair Blower, Salon Blow Dryer, Air Curler Wand Ceramic, Curling Iron Styler, Hair Strightener, Hair Styling Tools |
Instock
There are no reviews yet.