Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Number of heating modes | 1 |
| Use | Professional |
| Material | ABS |
| Model Number | 634 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | 1400W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | 1400W Professional 5 in 1 Hair Dryer, High-Speed Hot Air Brush, Negative Ions Blow Dryer, Air Styling, Curling Iron |
Instock
There are no reviews yet.