Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 115 × 31 × 27 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 2kg |
| Takeoff Weight | 2.3kg |
| Transit Time (Days) | 1000m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 1000m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.