Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 5 × 5 cm |
| Nozzle coating | other |
| Number of heating modes | 2 |
| Time to market | 2014 |
| Use | Travel |
| Size | 22*5*5cm |
| Material | ABS |
| Model Number | 001 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1200-1599W |
| Plug standard | EU |
| Function | Hot/cold air |
| Portability | Unfoldable handle |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Hair Care Factor: | Home Appliances High Power |
Instock
There are no reviews yet.