Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 2 |
| Time to market | 2014 |
| Use | Professional |
| Size | PLODE |
| Material | Nylon |
| Model Number | KF-8186 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, CCC, CE, CCC |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | ≥ 5 |
| Max. power | 2300W |
| Plug standard | EU |
| Function | Hot/cold air |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | Graceliss |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
Instock
There are no reviews yet.