Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 28 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Professional |
| Material | ABS |
| Model Number | 05 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, RoHs, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | ≥ 5 |
| Max. power | 1200-1599W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Professional 6In1, High Speed Multi Styler, Hair Dryer, Air Brush Auto Curling Hair Straightener, Styling Tool, Gift Box, Negative Ions |
Instock
There are no reviews yet.