Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 5 cm |
| Nozzle coating | CERAMICS |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 2 |
| Time to market | Nov-00 |
| Use | Professional |
| Material | Plastic |
| Model Number | D1668 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | More than 2000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | RUCHA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
Instock
There are no reviews yet.