Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 10 cm |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 2 |
| Time to market | 2014 |
| Use | Professional |
| Size | 17# motor, 4.5*24.5*18.5CM |
| Material | ABS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V, 220V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ROHS, ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2400W |
| Plug standard | EU |
| Function | Hot/cold air, Hair dryer professional |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | GLADAY |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Type | hair dryer blower |
| Power | 2200-2400W |
| Color | black/blue/red/green |
| Weight | 1.1kg |
| Frequency | 50-60 HZ |
| Name | hair blow dryer |
| Model number | 8899 |
Instock
There are no reviews yet.